هک با استفاده از حفره امنیتی سیمانتک

لاندانیوز- دولت آمریکا به تازگی هشدار داده که تعداد زیادی حفره امنیتی در تولیدات شرکت سیمانتک وجود دارد.textgram_1468052618اگر چه کاربران زیادی از نرم‌افزارهای امنیتی سیمانتک برای مقابله با تهدیدات موجود در فضای مجازی استفاده می‌کنند، اما دولت آمریکا به تازگی هشدار داده که تعداد زیادی حفره امنیتی در تولیدات این شرکت وجود دارد.
به گزارش لاندانیوز از فارس، وزارت امنیت داخلی آمریکا معتقد است حفره‌ها و آسیب‌پذیری‌های موجود در تولیدات سیمانتک در عمل به هکرها امکان می‌دهد به درون رایانه‌های شخصی نفوذ کنند.

بر اساس بیانیه این وزارت‌خانه، تمامی محصولات آنتیویروس با عنوان سیمانتک و نورتون دچار آسیب‌پذیری‌های هستند که به هکرها امکان می‌دهد کنترل یک رایانه را در اختیار بگیرند.

بر اساس آمار منتشر شده در ایالات متحده، آنتیویروس‌های سیمانتک از نظر میزان محبوبیت در رتبه پنجم هستند و بر روی میلیون‌ها رایانه در سراسر جهان نصب شده‌اند. بنابراین شرکت‌های تجاری و نهادهای دولتی زیادی در سراسر جهان به علت استفاده از آنتیویروس‌های سیمانتک در معرض خطر هستند.

با توجه به اینکه تولیدات سیمانتک برای بررسی میزان امنیت رایانه‌ها به شکلی عمیق به درون آن‌ها نفوذ می‌کنند، آسیب‌پذیری‌های به تازگی افشا شده می‌توانند بسیار خطرناک باشند. زیرا کدهای مخرب مربوطه، به راحتی در بخش‌های حساسی از رایانه‌های شخصی قابل اجرا خواهند بود.

اولین بار Tavis Ormandy عضو گروه امنیتی شرکت گوگل مشکلات آنتیویروس‌های سیمانتک را شناسایی کرد. وی آن‌ها را بسیار بد توصیف کرده، زیرا به هکرها امکان می‌دهد، کل سیستم‌های رایانه‌ای یک شرکت را مختل کنند. شرکت سیمانتک در واکنش از عرضه وصله‌های امنیتی و فایل‌های به‌روزرسان خبر داده است.

یک دیدگاه در “هک با استفاده از حفره امنیتی سیمانتک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*