گوگل پربازدیدترین موتور جست‌وجوی جهان

لاندانیوز– وقتی به جست‌وجو فکر می‌کنید، حتما به گوگل هم فکر می‌کنید!Googleبراساس آمار‌ها، گوگل محبوب‌ترین موتور جست‌وجوی جهان است.

به گزارش لاندانیوز، تا ماه جولای سال میلادی جاری، ۴۷/۸۹ درصد از تمام کاربران اینترنت، موتور جست‌وجوی گوگل را مورد استفاده قرار داده اند.

بر اساس آمار منتشر شده توسط مرکز آمار StatCounter موتور جست‌وجوی یاهو با ۳۹۹/۳ درصد از بازار، در رتبه دوم موتورهای جست‌وجو قرار دارد و پس از آن، موتور جست‌وجوی مایکروسافت (Bing ) با سهم ۸۴/۳ درصدی از بازار، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است؛ این در حالی است که دو موتور جست‌وجوی Ask Jeeves و Baidu هریک تنها ۵۲/۰ درصد از سهم بازار را دارند.

موقعیت غالب گوگل، در اروپا آشکارتر است و سهم آن از بازار اروپا به ۳۶/۹۱ درصد از کاربران کامپیوتر‌های رومیزی و ۹/۹۵ درصد از کاربران موبایل می‌رسد. گفتنی است موتور جست‌وجوی گوگل در تمام کشورهای جهان جز چین رتبه اول را دارد. در کشور چین موتور جست‌وجوی Baidu با سهم ۳/۶۷ درصدی از کاربران، مقام اول را به خود اختصاص داده است.

گوگل در بین کاربران موبایل و تبلت نیز مقام اول را دارد و ۱/۹۲ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. البته شاید گوگل این سهم عظیم از بازار را تا حدی مدیون سیستم عامل موبایل اندروید باشد.

اما این تنها بخشی از ماجراست، چرا که کاربران کامپیوترهای رومیزی و کیفی، به انتخاب خود از موتور جست‌وجوی گوگل استفاده می‌کنند و اغلب به انتخاب خود، همین موتور جست‌وجو را روی تجهیزات موبایل خود نیز به کار می‌گیرند.

با وجود این که سایر موتور‌های جست‌وجو تلاش می‌کنند به گوگل برسند، کاملاً آشکار است که راهی طولانی پیش رو دارند و با توجه به آمار‌ها، به نظر می‌رسد زمان زیادی تا آن هنگام باقی مانده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*