آیا پایان عمر ویندوز XP نزدیک است؟

لاندانیوز-  XP می‌میرد! در واقع تا چندوقت دیگر که مایکروسافت ارائه به‌روزرسانی‌های XP را متوقف کند، فاتحه این سیستم عامل خوانده شده است!

آیا پایان عمر ویندوز XP نزدیک است؟شرکت مایکروسافت در خصوص پایان قریب‌الوقوع عمر ویندوز XP هشدار داد.

به گزارش لاندانیوز از از ایسنا، تا یک سال دیگر یعنی تا روز هشتم آوریل سال ۲۰۱۴ شرکت مایکروسافت ارائه به‌روزرسانی‌های امنیتی برای سیستم عامل ویندوز XP را متوقف خواهد کرد.

ویندوز XP دومین سیستم عامل محبوب در جهان است و شرکت مایکروسافت به عنوان تولیدکننده آن با اعلام توقف پشتیبانی امنیتی از این سیستم عامل از شرکت‌ها و مردم خواسته است تا در مدت زمان باقی‌مانده سیستم عامل خود را تغییر دهند.

مایکروسافت در اطلاعیه‌ای در این خصوص عنوان کرده است: باید برای تغییر سیستم عامل خود دست به کار شوید زیرا پس از روز هشتم آوریل ۲۰۱۴ هیچ به‌روز‌رسانی امنیتی برای ویندوز XP ارائه نخواهد شد.

اطلاعیه مایکروسافت در حالی منتشر می‌شود که این شرکت از سال ۲۰۰۹ به این سو ارائه خدمات به ویندوز XP را متوقف کرده بود و تنها پشتیبانی امنیتی از این سیستم عامل می‌کرد.

به گزارش سایت خبری PC World، مایکروسافت همچنین خطاب به کاربران سیستم عامل ویندوز XP گفت که پس از زمان فوق خطرات استفاده از این سیستم عامل بر عهده کاربران خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*