۹۶درصد بدافزارها مخصوص سیستم‌عامل اندروید هستند!

لاندانیوز- نود و شش درصد تمام بدافزارهای مخصوص تلفن‌همراه در سراسر جهان به صورت اختصاصی برای سیستم‌عامل اندروید گوگل طراحی می‌شوند.

۹۶درصد بدافزارها مخصوص سیستم‌عامل اندروید هستند!به گزارش لاندانیوز از ایستنا، شرکت امنیتی F-Secure در “گزارش تهدیدهای موبایلی” که به صورت فصلی آن را منتشر می‌کند ضمن اعلام خبر یاد شده توضیح داد سهم اندروید در حوزه بدافزارهای موبایلی طی هر یک از دوره‌های سه ماهه در سه فصل گذشته دو برابر شده است.
در این گزارش آمده است که اندروید در زمینه انتشار بدافزارهای موبایلی هدف اصلی محسوب می‌شود و مورد توجه‌ترین پلتفورم موبایلی برای هکرها است. همچنین گفته شده است، با توجه به اینکه اندروید یک سیستم‌عامل متن‌باز محسوب می‌شود و هر یک از توسعه‌دهندگان موبایلی می‌توانند به نحوی آن را تنظیم کنند، این مسئله امنیت آن را بیش از دیگر سیستم‌های عامل به خطر می‌اندازد.
این بررسی نشان داده است که سیستم‌عامل سیمبین تنها ۴ درصد بدافزارها را به خود اختصاص داده است و دیگر سیستم‌های عامل از جمله iOS، بلک‌بری، ویندوز موبایل و J2ME تقریبا صفر درصد از بدافزارهای موبایلی را به خود جذب کردند.
مرکز امنیتی F-Secure گزارش داده است که سهم اندروید از بازار بدافزارهای موبایلی بین فصول اول تا سوم سال گذشته ۴۶ تا ۴۹ درصد بوده است که در همین دوره زمانی ۱۴ تا ۲۱ درصد بدافزارها برای سیستم‌عامل سیمبین منتشر می‌شدند و برای دیگر سیستم‌های عامل صفر تا ۲ درصد بدافزار عرضه شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*