معرفی گران قیمت ترین لپ‌تاپ‌ های بازار ایران

لاندانیوز- این روزها اگر چه اکثر مشتریان بازار کامپیوتر را مخاطبان لپ‌تاپ‌های ارزان یا میان قیمت تشکیل می‌دهند، اما لپ‌تاپ‌های گران قیمت نیز همچنان جایگاه خود را در بازار حفظ کرده و مخاطبان خاص خود را حتی به صورت محدود دارند.

معرفی گران قیمت ترین لپ‌تاپ‌ های بازار ایرانبه گزارش لاندانیوز از دنیای اقتصاد براساس اعلام فعالان بازار، مخاطبان خاص این لپ‌تاپ‌ ها که معمولا قیمتی بالای ۵ میلیون تومان دارند افرادی هستند که برای انجام امور تجاری و کاری خود نیازمند این نوع لپ‌تاپ‌ها هستند. به گفته آنها برندهایی نظیر اپل، سونی، ایسوس، ام اس‌ای و… از عرضه کنندگان این لپ‌تاپ‌های گران‌قیمت هستند که اکثرا نمونه‌هایی فوق‌حرفه‌ای با قابلیت‌های فنی بالا را به بازار عرضه می‌کنند.

تجهیز به پردازنده‌های قدرتمند INTEL CORE I7، رم‌هایی با ظرفیت حافظه بالا، تجهیز به کارت گرافیک‌های قدرتمند و حرفه‌ای و… از ویژگی‌های این لپ‌تاپ‌های فوق حرفه‌ای و گران قیمت است. در این بخش ما به معرفی برخی از این لپ‌تاپ‌ها می‌پردازیم:
APPLE
از این خانواده مک بوک پروی MC976 با صفحه نمایش ۴/۱۵ اینچی RETINA از گران قیمت‌های بازار است که برای آن قیمتی در حدود نه میلیون و ۵۰۰ هزار تا نه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
این مک بوک پروی حرفه‌ای به پردازنده Intel Core i7، رم هشت گیگابایتی ۱۶۰۰ و هارددیسک ۵۱۲ گیگابایتی مجهز است.
کارت گرافیکی این مک بوک پروی گران قیمت هم NVIDIA GeForce GT 650M with 1GB of GDDR5 memory است. صفحه نمایش این مک بوک پرو هم همانطور که توضیح داده شده است ۱۵ اینچ از نوع صفحه نمایش‌های با وضوح بالای RETINA است.
MC975 هم یک مک‌بوک پروی حرفه‌ای دیگر از این خانواده است که مانند مدل قبلی به صفحه نمایش RETINA مجهز است. این دستگاه به پردازنده INTEL COE I7 ، رم هشت گیگابایتی از نوع DDRIII‌ و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۲۵۶ گیگابایت SSD مجهز است. کارت گرافیکی این مک بوک پرو هم GT650 با ظرفیت حافظه یک گیگابایت است. صفحه نمایش این مک‌بوک پرو هم مانند قبلی ۴/۱۵ اینچ و از نوع RETINA است. قیمت اعلام شده برای این دستگاه نیز حدود هفت میلیون و ۷۵۰ هزار تا هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.
مدل MD 103 هم یکی دیگر از نمونه‌های گران قیمت از این خانواده است. این مک‌بوک پروی ۴/۱۵ اینچی دارای ویژگی‌هایی چون، تجهیز به پردازنده INTEL CORE I7، رم چهار گیگابایتی و کارت گرافیکیHD4000 NVIDIA GF است.
قیمت در نظر گرفته شده برای این مک‌بوک پرو هم شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

SONY
از این خانواده لپ‌تاپ‌های سری T جزو گران قیمت‌های بازار به حساب می‌آیند.
مدل SVT13127CG یکی از مدل‌های حرفه‌ای و باقابلیت از لپ‌تاپ‌های سونی است.این لپ‌تاپ به پردازنده قدرتمند INTEL CORE I7-3.1GHZ، رم چهار گیگابایتی از نوعDDRIII و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۲۵۶ گیگابایتSSD مجهز است.
کارت گرافیکی این لپ‌تاپ هم INTEL HD GRAPHICS 4000
است. صفحه نمایش لپ‌تاپ مذکور نیز ۳/۱۳ اینچ از نوع TFT colour display است. این لپ‌تاپ که از سری اولترابوک‌های سونی است با قیمتی حدود پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
مدلSVS13127PG هم از لپ‌تاپ‌های فوق حرفه‌ای و گران‌قیمت سونی است که مانند مدل قبلی به پردازنده INTEL CORE I7مجهز است. تجهیز به رم چهار گیگابایتی از نوعDDRIII، هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۷۵۰ گیگابایت از ویژگی‌های این لپ‌تاپ است.
لپ‌تاپ مذکور همچنین به صفحه نمایش ۳/۱۳ اینچی، کارت گرافیکی NVIDIA GF 640M با ظرفیت حافظه یک گیگابایت مجهز است.قیمت در نظر گرفته شده برای این نوت بوک هم حدود پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.
MSI
لپ‌تاپ‌های سری گیمینگ این خانواده در رده گران قیمت‌های باقابلیت قرار دارند.
مدل GT60 از لپ‌تاپ‌های حرفه‌ای این برند است که به پردازنده INTEL CORE I7،
رم ۱۶ گیگابایتی از نوعDDRIII و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۱۲۸گیگابایت SSD مجهز است.
صفحه نمایش این لپ‌تاپ هم ۳/۱۷ اینچ است. تجهیز به کارت گرافیکی NVIDIA GTX 675 با ظرفیت حافظه ۴ گیگابایت از دیگر ویژگی‌های این لپ‌تاپ است.
مدل GT70 نیز از لپ‌تاپ‌های حرفه‌ای این سری است که مانند مدل قبلی به پردازنده INTEL CORE I7،
رم ۱۶ گیگابایتی و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۱۲۸ گیگابایت SSD مجهز است.
صفحه نمایش این مدل لپ‌تاپ هم مانند مدل قبلی ۳/۱۷ اینچ است. این لپ‌تاپ هم با قیمتی در حدود هفت میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.
DELL
از این خانواده مدل LATITUD 6430 از گران قیمت‌های بازار لپ‌تاپ به حساب می‌آید.
این لپ‌تاپ دارای ویژگی‌هایی چون، تجهیز به پردازنده INTEL CORE I7،
رم هشت گیگابایتی، هارددیسک ۷۵۰ گیگابایتی و کارت گرافیکی NVIDIA NVS 5200M با ظرفیت حافظه یک گیگابایت است.
صفحه نمایش این لپ‌تاپ هم ۱/۱۴ اینچ از نوع LED است.
این لپ‌تاپ با قیمتی در حدود شش میلیون تومان به بازار عرضه شده است.
مدل PRECISION M6400 نیز از گران قیمت‌های بازار لپ‌تاپ است که به پردازندهINTEL CORE 2 DUO T9600، رم ۱۶ گیگابایتی و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۷۵۰ گیگابایت مجهز است.
صفحه نمایش این نوت‌بوک هم ۱/۱۷ اینچ از نوع WUXGA است. این لپ‌تاپ به کارت گرافیکی
NVIDIA QUADRO FX 3700 با ظرفیت حافظه یک گیگابایت مجهز است. قیمت اعلام شده برای این لپ‌تاپ حدود ۵ میلیون تومان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*