۲/۵ میلیارد مشترک تلفن‌همراه در سال ۲۰۱۷

لاندانیوز- در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲/۵ میلیارد مشترک تلفن‌همراه روی کره زمین حاضر خواهند بود که این رقم در سال ۲۰۱۲ میلادی ۳/۴ میلیارد نفر بوده است.
 ۲/۵ میلیارد مشترک تلفن‌همراه در سال ۲۰۱۷شرکت سیسکو بر پایه یک مطالعه جدید پیش‌بینی کرده است که ترافیک اطلاعاتی شبکه موبایلی جهان تا سال ۲۰۱۷ میلادی یعنی دو دوره زمانی ۴ ساله ۱۳ برابر رشد می‌کند.

به گزارش لاندانیوز از ایتنا بر اساس بررسی جدید این شرکت، با رشد ۱۳ برابری ترافیک اطلاعات شبکه موبایلی جهان طی ۴ سال آینده حجم اطلاعات رد و بدل شده در این شبکه ماهانه به ۲/۱۱ اگزابایت(Exabyte) می‌رسد تا بر این اساس شاهد جابجایی سالانه ۱۳۴ اگزابایت اطلاعات در سال ۲۰۱۷ میلادی باشیم.

شرکت سیسکو اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲/۵ میلیارد مشترک تلفن‌همراه روی کره زمین حاضر خواهند بود که این رقم در سال ۲۰۱۲ میلادی ۳/۴ میلیارد نفر بوده است.

همچنین گزارش شده که در آن سال بیش از ۱۰ میلیارد دستگاه موبایلی و ارتباط اینترنتی در سراسر جهان وجود خواهند داشت که ۷/۱ میلیارد دستگاه از آن‌ها برمبنای سیستم M۲M فعالیت خواهند کرد.
لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۲ میلادی تنها ۷ میلیارد دستگاه الکترونیکی همراه در جهان وجود داشته است.

گفته شده است که میانگین سرعت اتصال به شبکه‌های موبایلی در این دوره زمانی از ۵/۰ مگابیت در ثانیه برای سال ۲۰۱۲ به ۹/۳ مگابیت در ثانیه برای سال ۲۰۱۷ افزایش خواهد یافت.
رشد سرعت اینترنت موبایلی در این دوره زمانی ۷ برابر اعلام شده است.

گفته شده است که در سال ۲۰۱۷ تصاویر ویدیویی موبایلی ۶۶ درصد از تمام ترافیک اطلاعاتی شبکه موبایلی جهان را به خود اختصاص خواهند داد که این رقم در سال ۲۰۱۲ میلادی ۵۱ درصد بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*