خطر جدید امنیتی: کودکان برنامه‌نویس !

لاندانیوز-  به‌تازگی بدافزاری شناسایی کرده است که نتیجه فعالیت یک پسربچه ۱۱ ساله کانادایی محسوب می‌شود و هدف از فعالیت آن سرقت رمزهای عبور برای ورود به بازی Team Fortress بوده است.
خطر جدید امنیتی: کودکان برنامه‌نویس!شرکت امنیتی AVG در آخرین گزارش امنیتی خود به یک تهدید جدید اشاره کرده است که گفته می‌شود تاکنون از چشم کارشناسان امنیتی دور بوده است.

این مرکز اعلام کرده است که کودکان با مهارت کافی برنامه‌نویس بدافزارهای خود را کدگذاری کرده و آنها را منتشر می‌کنند.

به گزارش لاندانیوزاز ایتنا این شرکت توضیح داد که به‌تازگی بدافزاری شناسایی کرده است که نتیجه فعالیت یک پسربچه ۱۱ ساله کانادایی محسوب می‌شود و هدف از فعالیت آن سرقت رمزهای عبور برای ورود به بازی Team Fortress بوده است.

اگر چه فعالیت بدافزاری این کودک ۱۱ ساله بسیار ابتدایی بوده است، اما مرکز AVG توضیح داده که روش مورد توجه این پسربچه در جریان سرقت رمزهای عبور بسیار معمول است و می‌توان آن را در دیگر آسیب‌پذیری‌های اینترنتی نیز مشاهده کرد.

این مرکز گفته است که برنامه‌هایی از جمله C#(C Sharp) و Visual Basic از جمله ابزارهایی محسوب می‌شوند که به راحتی از آنها می‌توان در جریان تولید بدافزارهای اینترنتی استفاده کرد.
این در حالی است که غالب کودکانی که به ابزارهای نوین فناوری دسترسی دارند طرز کار با این ابزارها را می‌دانند.

این بدافزارها را می‌توان در خانواده Trojanهای مبتنی بر ابزار .NET طبقه‌بندی کرد.
این محصول یک نرم‌افزار ابتدایی محسوب می‌شود که به وسیله آن اصول برنامه‌نویسی آموزش داده می‌شود و به راحتی می‌توان با آن کار کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*