اپراتورها مجاز به افزایش قیمت اینترنت نیستند

لاندانیوز- معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات در خصوص افزایش تعرفه اینترنت هنوز ابلاغ نشده است و اپراتورها مجاز به افزایش قیمت اینترنت نیستند.

اپراتورها مجاز به افزایش قیمت اینترنت نیستندبه گزارش لاندانیوز از  ایرنا ، ˈلطف‌الله سبوحی ˈ روز سه شنبه در یک نشست خبری که با موضوع تولید ملی ، برگزار شد ، افزود: در این مصوبه اصلاحی صورت گرفت که بر اساس آن ۲۰درصد تخفیف برای شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت پر سرعت ADSL در نظر گرفته شد.
وی یادآور شد: در این مصوبه تخفیفی برای دیگر ارائه کنندگان خدمات اینترنت از جمله اپراتورهای وایمکس و ISPدر نظر گرفته نشده‌ است.
سبوحی در مورد خصوصی‌سازی شرکت پست ایران گفت: اسناد واگذاری شرکت پست به بخش خصوصی آماده شده است و تنها تعریف قانونی تفکیک بخش تصدی‌گری از حاکمیت پست باقی مانده است.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه قرار است اساسنامه سازمان پست دولتی به تصویب مجلس برسد،افزود: هم‌اکنون در حال آماده کردن شرایط برای خصوصی‌سازی پست هستیم و تصمیم داریم هرچه زودتر مناقصه را اعلام کنیم.
سبوحی گفت: هم‌اکنون سازمان پست دولتی به صورت رسمی ایجاد نشده است اما در داخل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان پست دولتی به حالت تمرینی و مجازی ایجاد شده تا مراحل انجام کار بعد از واگذاری پورت به بخش خصوصی تمدید شود.
سبوحی همچنین در خصوص ارائه VPN قانونی گفت: ما هم معتقدیم که استفاده از VPN باید ضابطه‌مند شود و این بحث جدیدی نیست.
معاون صدور پروانه و بررسی‌های فنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: حتی در این زمینه پیشنهاداتی نیز برای تعریف مقررات کار با VPN در رگولاتری تعریف شد که اخیراً از طرف شورای عالی فضای مجازی نیز از ارائه VPN قانونی صحبت شده است.
سبوحی در پاسخ به این پرسش که که چرا همیشه تعرفه تماس از ایران به امریکا کمترین و ارزان‌ترین تعرفه بوده و هست گفت: فعالیت آنها بر اساس صرفه اقتصادی است و با بالا بردن حجم ترافیک به نحوی عمل می‌کنند که می‌توانند تعرفه‌های کمتری به ما اعلام کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*