راه‌اندازی نخستین شبکه هوشمند تلفن ثابت در کشور

شبکه هوشمند تلفن ثابت مبتنی بر فناوری نسل جدید شبکه های مخابراتی NGN برای نخستین بار در کشور در استان بوشهر راه اندازی شد.

به گزارش لاندا نیوز از خبرگزاری مهر، شبکه تلفن ثابت هوشمند (NGN) با ظرفیت واگذاری ۳۰K، برای نخستین بار در کشور در شهرستان دشتستان استان بوشهر نصب، راه اندازی و بهره برداری شد.

این سیستم یکی از پیشرفته‌ترین مراکز تلفن است و ارائه خدمات نوین و متنوع را بر روی تلفن ثابت امکان پذیر می‌کند.

در این زمینه سید عبدالحسین افتخاری مدیرعامل شرکت مخابرات استان بوشهر اظهار داشت: این سیستم به ۳۰ هزار مشترک خدمات می‌دهد اما با توجه به هوشمند بودن تا یک و نیم میلیون مشترک را پشتیبانی می‌کند.

وی درباره وضعیت مخابرات در این استان تصریح کرد: تعداد پورت دیتا در استان بوشهر سه هزار و ۶۳۰ پورت بوده اما اکنون این تعداد به ۳۱ هزار و ۹۳۴ پورت رسیده است.

افتخاری با بیان اینکه اختلال در فیبر نوری عامل مهمی در اختلالات تلفن همراه است، گفت: استان بوشهر در زمینه ارزیابی عملکرد امور مشترکان همراه اول در کل کشور رتبه چهارم را در اختیار دارد و از نظر موبایل در حال استفاده بوشهر سومین استان کشور است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۱ هزار و ۴۰۰ مشترک adsl در استان بوشهر از خدمات شرکت مخابرات بهره‌مند هستند، افزود: بیش از ۴۱۵ مدرسه، ۳۶۶ پایگاه مقاومت بسیج و ۷۲۲ بانک در استان بوشهر به اینترنت متصل هستند.

مدیرعامل مخابرات استان بوشهر گفت: شرکت‌های خدمات اینترنت در استان بوشهر طی ۴ سال گذشته ۴۴ هزار و ۷۹۰ پورت منصوبه دیتا داشتند که ۲۸ هزار و ۲۹۵ پورت به مردم واگذار کردند.

افتخاری با بیان اینکه در عرصه رقابت میدان را برای شرکت‌های خدمات اینترنتی باز گذاشتیم، گفت: هم اکنون ۶۰۴ روستا ارتباط تلفن خانگی و دفتر مخابراتی دارند و ۸۰ دفتر خدمات پیشخوان، ۲۱۴ دفتر آی. سی. تی روستایی هم در استان فعال هستند.

به گفته وی تعداد تلفن‌های ثابت استان بوشهر در ۴ سال گذشته به ۳۴۴ هزار پورت رسیده و GSM روستایی هم ۳۵ هزار پورت فعال شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان بوشهر اظهار داشت: در ۴ سال گذشته ۳۴۰ کیلومتر توسعه شبکه کابل در سطح استان داشتیم که ۱۶۱ کیلومتر در شهرستان بوشهر بوده و ۵۰ کیلومتر در حوزه شهر بوشهر کابل کشی شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*