تلاش گوگل برای حل مشکلات پسورد ضعیف

شرکت گوگل ادعا می‌کند که با انجام بررسی‌های فراوان بالاخره مشکل فراموش شدن رمز عبور توسط کاربران یا انتخاب رمز‌های عبور ضعیف توسط آنها را فهمیده است.

به گزارش لاندا نیوز از ایتنا ، گوگل می‌گوید که این مشکل در اصل “رمزهای عبور فیزیکی” هستند که می‌توان از آنها به عنوان یک قطعه طلا یاد کرد.

در گزارش نهایی مربوط به این بررسی دو مهندس گوگل توضیح داده‌اند که روش‌های کنونی برای حفاظت از رمز‌های عبور و ایمن‌سازی آنها در مقابل سرقت‌های اینترنتی، از جمله روش‌های دومرحله‌ای شناسایی کاربر، کافی نیست و روش‌هایی که بر حفره‌های امنیتی جدید تاکید دارند، به‌راحتی می‌توانند بر این سیستم‌های ایمنی غلبه کنند.

شرکت گوگل در این بررسی بر سرقت‌های اینترنتی تاکید دارد که طی آن هکرها با وادار کردن کاربر برای ورود به یک صفحه تقلبی سعی می‌کنند همه اطلاعات او را سرقت کرده و از آن سوءاستفاده کنند.

این صفحه‌های تقلبی کاملا شبیه به صفحه اصلی طراحی می‌شوند و از این رو کاربر با اطمینان کامل تمامی اطلاعات خود را در آن‌ها وارد می‌کنند.
نویسنده گزارش امنیتی گوگل توضیح داد: «هم‌اکنون زمان آن فرا رسیده است تا قوانین همیشگی برای تعیین رمزهای عبور را کنار بگذاریم و به روش‌های نوین بیندیشیم».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*