آسیب پذیری رایانه‌ها توسط حفره امنیتی جاوا

لاندا نیوز – از آنجایی که ۸۵۰ میلیون رایانه در خطر آسیب پذیری توسط حفره امنیتی جاوا قرار گرفتند وزارت امنیت داخلی ایالات متحده بار دیگر به کاربران سیستم عامل جاوا توصیه کرد که همچنان جاوای خود را غیرفعال نگه دارند.

به گزارش لاندا نیوز از خبرگزاری مهر، با وجود آن که شرکت اوراکل یک بروز رسانی فوری برای جاوا منتشر کرد، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده همچنان به کاربران کامپیوتر توصیه می‌کند که جاوا را روی مرورگرهای خود غیرفعال کنند. زیرا ممکن است آسیب پذیری بدون اصلاح باقی مانده باشد.

شرکت اوراکل یک به روز رسانی برای جاوا منتشر کرد تا یک آسیب پذیری بحرانی را در اوارکل جاوا نسخه ۷ برطرف کند؛ این اقدام پس از انتشار راهنمایی امنیتی گروه DHS صورت پذیرفت. هفته گذشته این گروه به کاربران کامپیوتر توصیه کرده بودند که پلاگین های جاوا را غیرفعال کنند.

رخنه امنیتی موجود در جاوا به مهاجمان اجازه می‌دهد تا از راه دور و بدون احراز هویت کد دلخواه را بر روی کامپیوتر آسیب پذیر اجرا کنند.

اوراکل در راهنمایی امنیتی منتشر شده اعلام کرد که به شدت به کاربران توصیه می‌شود تا برای برطرف شدن آسیب پذیرها، اصلاحیه های امنیتی را اعمال کنند. اما گروه DHS همچنان نگران است که رخنه های ناشناخته ای در جاوا بدون اصلاح باقی مانده باشند.

گروه CERT اعلام کرد که با وجود آنکه اجرای جاوا بر روی مرورگرهای وب ضرورت دارد بهتر است حتی پس از انتشار به روز رسانی، آن را غیرفعال نگه دارید.

بر اساس اعلام این گروه به روز رسانی اوراکل تنها یک آسیب پذیری را برطرف کرده و همچنان سایر آسیب پذیری‌ها وجود دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*