عرضه نسل جدید یو اس بی‌ به بازار

گروه پروموتر از نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیک ۲۰۱۳ که امروز سه شنبه در لاس وگاس افتتاح می شود، استفاده کرده تا ارتقای یو اس بی ۳٫۰ را از ۵ گیگابایت در ثانیه به ۱۰ گیگابایت در ثانیه اعلام کند.

به گزارش لاندا نیوز از خبرگزاری مهر، گذرگاه یو اس بی در نسخه سوم از سرعت ۵ گیگابایت در هر ثانیه به ۱۰ گیگابایت در هر ثانیه افزایش می یابد و این سرعت به واسطه رابطهای ارتقا یافته یو اس بی و کابلهایی فراهم می شوند که با دستگاه های نسخه ۲ و ۳ یو اس بی سازگار است.

سرعت انتقال اطلاعات ۱۰ گیگابایت در هر ثانیه یو اس بی نسخه ۳ را به فناوری تاندربولت ( به عنوان رابط مشترک تمام دستگاه ها برای انتقال اطلاعات) شبیه می کند که می تواند با سرعت ۱۰ گیگابایت در هر ثانیه اطلاعات را منتقل کند.

نسخه جدید یو اس بی در شرایطی رونمایی می شود که تعداد دستگاه های مجهز به فناوری تاندربولت افزایش می یابند.

از آنجا که دستگاه های بازیکنان مهم این صنعت چون اچ پی، اینتل، مایکروسافت و اس تی اریکسون و تگزاس بخشی از گروه یو اس بی پروموتر هستند، مدت زمان زیادی برای ورود کابلهای ۱۰ گیگابایت در ثانیه یو اس بی ۳٫۰ در انتظار نخواهیم بود.

دنیس فلناگن مدیر عامل بخش تعهدات اکوسیستم ویندوز اظهار داشت: مایکروسافت یکی از حامیان قدرتمند یو اس بی بوده است و همواره از تعادل برقرار کردن بین نوآوری و انطباق پذیری حمایت کرده است.

وی افزود: طرحهای به روز شدن به یو اس بی ۳٫۰ همگام با دیدگاه های ما بوده است و این به روزسازی ها سرعت انتقال اطلاعات را افزایش می دهد.

یو اس بی ۳٫۰ با سرعت ۱۰ گیگا بایت در هر ثانیه از اواسط سال ۲۰۱۳ وارد بازار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*