آی فن جدید اپل عامل افزایش جرایم در نیویورک !

لاندا نیوز – درشرایطی که نرخ جرایم در شهر نیویورک امسال افزایش یافته، شهردار نیویورک به صورت عمومی اظهار داشته است که علت افزایش نرخ جرایم در این شهر محصور نگاه داشتن تقاضاهای عمومی برای آی فن جدید اپل است.

به گزارش لاندا نیوز  از خبرگزاری مهر، میانگین افزایش جرایم بزرگ ۳۴۸۴ مورد بود. افزایش دزدی محصولات اپل ۳۸۹۰ مورد بود و به نظر می رسد که این ارقام نشان دهنده این است که شرکت اپل را می توان عامل این افزایش نرخ جرایم قلمداد کرد و براساس دیدگاه شهردار نیویورک اگر این شرکت در سال ۲۰۰۷ ظاهر نمی شد، درحال حاضر این شهر از امنیت بیشتری برخوردار بود.

این نخستین باری نیست که یکی از مقامات نیویورک افزایش جرایم را به یک این شرکت فناوری نسبت می دهد. چندی پیش نیز گزارشهای اولیه جرایم در این شهر چنین نتیجه گیری کرده بود و این نتیجه گیریها با ارائه آمار پشتیبانی می شد.

برای ناامیدکردن طرفداران اپل باید گفت که مقامات این شهر سابقه دزدی از محصولات گلکسی S3 سامسونگ را در این میان به حساب نمی آورند.

در نگاه کلی تر شهر نیویورک امسال افزایش جرایم اصلی را ثبت می کند، از زمان ثبت این آمار در سال ۱۹۶۳، آمار قتل کاهش یافته است و این شهر درگیر یک تحول غیرقابل باور شد.

در سال ۲۰۱۲ این شهر یک دوره ۲۴ ساعته باورنکردنی را ثبت کرد به طوری که در روز ۲۶ نوامبر هیچ جرم خشونت آمیزی ثبت نشده است.

شواهد پشت این ارزیابی که محصولات اپل عامل افزایش نرخ جرایم است یک نمونه از آمار است که از آن برای منحرف کردن یک خبر، یک ستاد سیاسی و یا یک سرمایه گذاری اقتصادی است. بی تردید شهردار نیویورک نیز از این مسئله مطلع است.

علت این مسئله می تواند یک موضوع عادی باشد، دزدی که انگیزه اقتصادی دارد، دستگاه هایی را هدف می گیرد که کم حجم بوده و از نظر ارزشی در سطح بالایی قرار دارند. این گونه دستگاه ها عموما همراه مردم است یا در اتومبیلها در معرض دید عمومی قرار دارد. آی پد و آی فن نمونه های خوبی از این دستگاه ها تلقی می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*