پرداخت جریمه RIM به نوکیا

پرداخت جریمه RIM به نوکیا لاندا نیوز- شرکت نوکیا پرونده قانونی جدیدی را علیه یکی از رقبای خود موسوم به Research In Motion مطرح کرده است که بر اساس آن شرکت کانادایی RIM از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان موظف به پرداخت جریمه خواهد شد.

به گزارش لاندا نیوز از  ایستنا، در این پرونده قانونی تمامی جدل‌های دو شرکت بر سر مجوزهایی که به صورت غیرقانونی مورد استفاده قرار گرفته‌اند مطرح شده است و نوکیا در نظر دارد در آمریکا، بریتانیا و کانادا علیه RIM اقدام کند.

بر اساس نتایج حاصل از این دعوی قرار شده است که شرکت RIM در دو حالت، به صورت یکجا و در آینده جریمه در نظر گرفته شده را به نوکیا پرداخت کند که البته هنوز جزئیات مالی این پرونده مشخص نشده است.
“پائول ملین”(Paul Melin) مدیر سرمایه‌های معنوی نوکیا در این خصوص توضیح داد: «ما خیلی خوشحالیم که در نهایت موفق به حل مشکلات خود با شرکت RIM شدیم و به این توافقات جدید با شرکت یاد شده رسیدیم. شرکت نوکیا همواره در تلاش بوده است تا از سرمایه‌های مادی و معنوی خود به صورت گسترده دفاع کند و جلوی هرگونه تخلفات در این زمینه را بگیرد».
او در ادامه گفت: «این توافقات قانونی و قضایی به نوکیا کمک می‌کند بار دیگر بر قدرت خود در بازار جهانی تلفن‌همراه بیافزاید و ما بتوانیم با تمرکز بیشتر بر مجوزهای ارتباطی خود، به صورت قدرتمندتر در بازار جهانی حاضر شویم».
لازم به ذکر است که شرکت نوکیا طی دو دهه گذشته بیش از ۴۵ میلیارد یورو در بخش تحقیق و توسعه خود سرمایه‌گذاری کرده و قوی‌ترین سیستم‌های بی‌سیم و مخابراتی در جهان را ارایه کرده است. این شرکت هم‌اکنون بیش از ۱۰ هزار مجوز ثبت شده به نام خود را در اختیار دارد همچنان به عنوان بزرگترین ارایه کننده سیستم‌های مخابراتی و دومین تولیدکننده تلفن‌همراه در جهان محسوب می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*