ایران به ۱۳۰هزار رایانه در سال نیاز دارد

لاندا نیوز- رئیس شورای حل اختلاف اتحادیه رایانه تهران گفت: تولیدکنندگان خارجی رایانه و لپ‌تاپ با قبول تاثیر نوسان ارز بر کاهش قدرت خرید مشتری‌های ایرانی، به ما تخفیف‌ می‌دهند زیرا نگران از دست دادن بازار بزرگ ایران هستند.

محمد حسن محمدی در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ایران به ۱۳۰هزار رایانه در سال نیاز دارد

رئیس شورای حل اختلاف اتحادیه رایانه تهران گفت: یکی از عوامل کنترل قیمت رایانه و لپ تاپ، رقابت در بازار است و در نوسانات ارزی اخیر دلیل توقف فروش قطعات رایانه و لپ‌تاپ از سوی برخی فروشندگان، تا زمان تثببت نرخ ارز، خرید‌های اعتباری‌ بود که این قبیل فروشندگان، ارز کالای خریداری شده را پرداخت نکرده‌ بودند.
*تجارت واردات قطعات رایانه و لپ‌تاپ با سود یک درصد
وی افزود: در واردات قطعات رایانه و لپ‌تاپ سود یک درصد هدف‌گذاری می‌شود و نیاز بازار رایانه و لپ تاپ ایران سالانه بین ۱۰۰ هزار تا ۱۳۰ هزار دستگاه است که در سال گذشته ۶۰ درصد نیاز بازار کشور به لپ تاپ و ۵۰ درصد به رایانه اختصاص داشت.
مدیر عامل شرکت واردکننده قطعات رایانه و لپ‌تاپ لوتوس گفت: در ایران تولید رایانه و لپ‌تاپ به معنی واقعی تولید وجود ندارد؛ تمام آنچه که به عنوان تولید داخل شناخته می‌شود و به دلیل ایجاد اشتغال از ارز ارزان‌تر استفاده می‌کند، از نوع CKD است که به صورت قطعات وارد و در داخل کشور، به یکدیگر پیچ و در جعبه قرارداده می‌شود.
این وارد کننده قطعات رایانه و لپ‌تاپ تاکید کرد: پس از نوسانات اخیر ارزی، تولیدکنندگان خارجی ۵ تا ۱۰ درصد تخفیف‌ برای مشتریان ایرانی خود لحاظ می‌‌کنند؛ زیرا آنها تاثیر نوسانات ارزی ایران بر کاهش قدرت خرید مشتری‌های ایرانی را پذیرفته‌اند و می‌دانند در صورت عدم انعطاف‌پذیری، بازار بزرگ ایران را به دیگر رقبایشان خواهند باخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*