شناسایی باند سرقت اینترنتی از حساب مشتریان

لاندا نیوز- باندی که در شهرستان اراک و سایر استان‌های کشور اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی افراد می‌‌کرد، شناسایی و متلاشی شد.

شناسایی باند سرقت اینترنتی از حساب مشتریانبه گزارش لاندا نیوز از پلیس فتا پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: رئیس پلیس فتا مرکزی درتشریح این خبر اعلام کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان اراکی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب ایشان موضوع در دستو کار کاراگاهان این پلیس قرار گرفت.
پلیس فتا مرکزی گفت : در تحقیقات ماموران مشخص شد متهم با پول‌های سرقت شده بصورت اینترنتی اقدام به خرید گوشی تلفن همراه می‌کرده است.
وی افزود: پس از اقدامات فنی این پلیس توانست متهم را در شهرستان خرم آباد استان لرستان شناسایی و دستگیر کند.
این مقام انتظامی ادامه داد: ابتدا متهم منکر ارتکاب به هرگونه جرمی شده ولی پس از روبرو شدن با مستندات و ادله که کارشناسان این پلیس تهیه کرده بودند، لب به اعتراف گشود و معترف شد که گوشی‌های مورد نظر را از ۲نفر از دوستانش خریداری کرده است که با اقدامات فنی و پلیسی، همدستان وی نیز دستگیر و پس از مشاهده شواهد بزه ارتکابی را پذیرفتند.
رئیس پلیس فتا مرکزی در ادامه بیان داشت :متهمان در ادامه بازجویی‌ها اعتراف کردند که با وجوه سرقتی اقدام به خرید اقلام دیگری از قبیل چند دستگاه تلویزیون و…….، گنج یاب از استان‌های مختلف کشور کرده‌اند و مبلغی بیش از یکصدو پنجاه میلیون ریال را از طریق برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب بانکی افراد بدست آورده‌اند که متهمان به دادسرا معرفی و روانه زندان شدند.
پلیس فتا هشدار داد: پلیس فتا اشرافیت کامل بر محیط اینترنت و فضای سایبری دارد و هیچ تخلفی نمی‌تواند از چشم تیز بین مامورین این پلیس در امان بماند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*