سرقت اطلاعات فضایی ژاپن با بدافزار ناشناس

لاندا نیوز – بدافزار جدیدی با آلوده کردن کامپیوتر متصل به موشک فضایی اپسیلون، اطلاعات حیاتی ژاپنی ها را به سرقت برد.

مقامات ژاپنی در شمال شرق توکیو در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه بدافزار ناشناسی از طریق آلوده کردن کامپیوتر متصل به موشک فضایی اپسیلون اطلاعات حساس را به سرقت برده است. این مقامات تایید کردند اوایل ماه جاری کامپیوترهای آلوده را شناسایی کرده و از شبکه خارج کردند ولی ظاهرا اطلاعات مربوط به اپسیلون و ماموریت فضایی سال آینده آن و موشک موسوم به M-5 و موشکهای H2A و H2B‌ به دست حمله کنندگان افتاده است.

نیویورک تایمز گزارش داده کامپیوتر آلوده در ۲۱ نوامبر کشف و چیزی در آن مشاهده نشده است! و این بدان معنا است که ژاپنی های نتوانسته بودند بدافزار را که بسیار جدید است را کشف کنند. مقامات فضایی ژاپن مطمئن هستند که این حادثه حمله سایبری بوده است و به گفته برخی منابع مظنون شماره یک چینی ها هستند.

موشک اپسیلون ژاپن چند منظوره بوده و در حال توسعه است تا ژاپن ضمن ارسال ماهواره به فضا در مواقع لزوم از آن در صنایع نظامی نیز استفاده کند. حملات سایبری در سالهای اخیر را امریکا و اسرائیل با استاکس نت و فلیم به ایران شروع کرده اند.

تمهیدات امنیتی بعد از این حادثه دوبرابر شده تا اطلاعات بیشتری به خارج از سازمان منتقل نشود. ژاپن سعی کرده در رقابت با کشورهایی مانند امریکا و روسیه و نیز سازمان فضایی اروپا، سیاست مستقل فضایی اخذ کرده و برای کاهش هزینه ها خود راسا اقدام به ارسال موشک به فضا کند.

ژاپنی ها بعد از کشف این موضوع ظاهرا کامپیوتر آلوده را به خارج از مرکز فضایی منتقل کرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*