نفوذ هکرهای ایرانی به سرور آژانس بین المللی انرژی اتمی

لاندا نیوز – آژانس بین المللی انرژی هسته ای تایید کرد که هکرهای ایرانی به سرور اصلی این سازمان نفوذ کرده اند.


هکرهای طرفداران ایران با انتشار ایمیل کارشناسانی که با سازمان بین المللی IAEA کار می کنند اطلاعات این سازمان را لو دادند.
اسامی و ایمیل ها در سایت پیست بین توسط هکری بنام پرستو منتشر شده است.

گیل تودور سخنگوی IAEA ضمن ابراز تاسف از این اقدام، گفت سرور قدیمی ما که اطلاعات محرمانه روی ان وجود داشت در روز ۲۵ نوامبر هک شد و البته این سرور از دسترس خارج شده بود چرا که ما فکر می کردیم این سرور دچار رخنه شده و ما آن را شات دان کرده بودیم!! البته رویترز به نقل از رییس آژانس گفته این هک ماه پیش صورت گرفته است.

پرستو در هک خود یادآوری کرده که باید آژانس تاسیسات اتمی اسرائیل در دیمونا و شهر اتمی اسرائیل در صحرای نقب را مورد جستجو قرار بدهد. به گفته این هکر اسرائیل خود را جزو امضا کنندگان آژانس قرار نداده و اجازه مانیتور شدن فعالیتهای هسته ای خود را نداده است و آژانس اگر راستگو است باید اسرائیل را تحت فشار قرار دهد.

ظاهرا مقامات انرژی هسته ای از انتشار نام کارشناسان همکار با این سازمان بسیار ناخشنود شده اند چرا که برخی از این ایمیل ها واقعیاتی را درباره منصفانه نبودن فعالیتهای آژانس علیه ایران نشان می دهد هر چند این مقامات این هک را کم اهمیت نشان داده ولی گفته اند شناسایی حمله کنندگان ادامه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*