محصولات اپل استانداردهای زیست محیطی را رعایت نمی کنند!

لاندا نیوز- این سیب دوست‌داشتنی ما، یک ایراد بزرگ دارد! آنهم رعایت نکردن استانداردهای زیست محیطی!
محصولات اپل استانداردهای زیست محیطی را رعایت نمی کنند!نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد اپل در زمینه عرضه محصولات سازگار با محیط زیست، بدترین رتبه را دارد و نسبت به این مقوله بی‌توجه است.

به گزارش لاندا نیوز از فارس به نقل از وی.تری، گزارش موسسه Greenpeace نشان می‌دهد موسسه هندی Wipro در زمینه رعایت استانداردهای زیست محیطی برترین شرایط را دارد و در مقابل اپل توجه چندانی به این مقوله مهم از خود نشان نمی‌دهد.

هدف از انجام بررسی یاد شده تشویق شرکت‌ های فناوری به کاهش عرضه محصولات آلاینده محیط زیست و همین طور آشنا ساختن مردم با شرکت‌های دوست‌دار محیط زیست به منظور تبلیغات مثبت به نفع آنهاست.

به غیر از اپل شرکت‌های بزرگ فناوری آمریکایی و اروپایی مانند اچ.پی، نوکیا و … هم در این رتبه‌بندی شرایط چندان مناسبی ندارند.

علت دریافت رتبه برتر توسط Wipro، تلاش‌های آن برای استفاده از منابع انرژی تجدیدشونده، عرضه محصولات کم‌مصرف، استفاده بهینه از محصولات موجود و رعایت استانداردهای دولتی زیست محیطی است.

در این گزارش از اینکه شرکت‌های بزرگ فناوری تمایلی به سرمایه‌گذاری کلان در حوزه سازگاری با محیط زیست ندارند انتقاد شده است.

پیش از این در گزارش سال قبل Greenpeace هم از عملکرد اپل انتقاد شده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*