دیگر قطعی اینترنت در ایران نخواهیم داشت.

لاندا نیوز – مسئول مدیریت بک بون اینترنت و خطوط اینترنتی در کشور اعلام کرد با مسیر های مختلفی که برای ترانزیت پهنای باند اینترنت راه‌اندازی شده، دیگر قطعی اینترنت در ایران نخواهیم داشت.

به گزارش لاندا نیوز محمود خسروی مدیر عامل شرکت ارتباطات زیر ساخت به ایسنا گفته با افزایش تعداد درگاه‌های بین‌المللی تلاش کرده‌ایم شرایطی ایجاد کنیم که اختلالی در زمینه اینترنت کشور ایجاد نشود.

وی که معاون تقی پور وزیر ارتباطات نیز هست همچنین گفته زمانی تنها راه ارتباطاتی ایران با اینترنت خط جاسک بود که اینک  ۱۴ درگاه بین‌المللی فعال داریم و با بهره‌برداری از اولین کابل بخش خصوصی میان عمان و چابهار یک درگاه ارتباطی جدید نیز به ظرفیت‌های ما افزوده شده است.

خسروی با یادآوری این‌که در حال حاضر برای تامین پهنای باند اینترنت در جنوب کشور مسیرهای مختلفی چون جاسک، چابهار و بندرعباس وجود دارد گفت: علاوه بر این مسیرها در شمال کشور هم از طریق مرز بازرگان با ترکیه، مرز ارمنستان و از طریق مرز آستارا با کشورهای آذربایجان و روسیه پهنای باند وارد کشور می‌شود که این موضوع قابلیت اطمینان شبکه دیتای کشور را فوق العاده بالا برده به گونه‌ای که دیگر به هیچ عنوان در زمینه اینترنت قطعی نداریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*