رئیس پلیس فتا: درآمد ۳۸۸ میلیارد دلاری برای مجرمان اینترنتی

لاندا نیوز – رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی گفت: تنها در سال ۲۰۱۱، ۳۸۸ میلیارد دلار در جهان از طریق اجرای اعمال مجرمانه عاید بزهکاران فضای سایبر شده است.

سردار سید کمال هادیانفر با اشاره به اینکه انسجام و یکپارچگی تمام افراد و مسئولان در کاهش تهدیدات و خطرات فضای مجازی می تواند راهگشا باشد، گفت: یکسری از آسیب ها و تهدیدات از خارج از کشور است، ولی در عین حال یکسری از تهدیدات از داخل توسط مجرمان و متخلفان بر ما تحمیل می شود.وی با بیان اینکه امنیت تولید جمعی است، اظهار داشت: تمام آحاد جامعه به خصوص جوانان متدین و مومن می توانند در پیشگیری، کنترل و مقابله با جرائم نقش آفرین باشند، چون بر اساس سند افتای دولت، ۷۵ میلیون شغل در فضای مجازی ایجاد می شود که به همین میزان مخاطرات و تهدیدات این فضا نیز افزایش می یابد.

سردار هادیانفر با اشاره به اینکه به تناسب رشد محیط مجازی موضوعات مجرمانه نیز در آن افزایش پیدا می کند، اذعان داشت: در حال حاضر روزانه ۱۰۰ هزار سایت در کل جهان متولد می شود که هفته ای ۸۰ هزار سایت تنها با هدف و مقاصد مجرمانه شکل می گیرد. وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۱، بیش از ۳۸۸ میلیارد دلار درآمد از جرائم رایانه ای، عاید مجرمان این فضا شده، که این مبلغ در حد رقابت با درآمدهای برخی از کشورها است. رئیس پلیس فتا کشور در پایان با اشاره به تعامل و همکاری میان دستگاه ها، اظهار داشت: همه نهادها، از کاربری فردی تا کانون خانواده، و سازمانها و نهادها در تولید امنیت دست دارند، البته این امنیت جز با همبستگی و همکاری تولید نمی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*