حمله سایبری جدید به شبکه فلات قاره

لاندا نیوز – یکی از مدیران شرکت نفت فلات قاره از وقوع یک حمله سایبری جدید به شبکه فلات قاره از سوی اسرائیل و چین ظرف دو هفته گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دلیل جداسازی شبکه اینترنت از اینترانت شبکه این شرکت ایمن باقی ماند.

گلشنی – رییس ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات شرکت نفت فلات قاره ایران ـ در گفت‌وگو با ایسنا از وقوع یک حمله سایبری جدید به شبکه فلات قاره ظرف دو هفته گذشته خبر داد و گفت: خوشبختانه به دلیل جداسازی شبکه اینترنت از اینترانت شبکه ما امن باقی ماند.

وی با اظهار این که با توجه به بررسی‌های انجام شده این حمله از سوی اسرائیل، چین و نقاط دیگر برنامه‌ریزی و انجام شده بود، گفت: اگر چه این حمله باعث یک‌طرفه شدن ارتباط تلفنی در سکوها و سراسر شرکت نفت فلات قاره ایران شد اما با وجود در مضیغه بودن از نظر تامین امکانات و سخت‌افزار مورد نیاز توانستیم با تلاش همکاران واحد ICT این حملات را خنثی و بی اثر کنیم.

وی افزود: با تلاش همکاران این واحد در حال حاضر ارتباط تلفنی سکوها و مناطق به حالت عادی برگشته و هیچ گونه مشکلی وجود ندارد. ولی طبیعی است دشمنان این نظام بیکار ننشسته‌اند و ممکن است حملات دیگری را برنامه‌ریزی کنند.

گلشنی در پایان گفت: به دنبال این هستیم که اگر فیبر نوری و ارتباط رادیویی داشته باشیم بتوانیم Voice خود را روی رادیوها قرار داده و اینترنت را از طریق ماهواره ارائه کنیم تا از این طریق از خلل در Voice سکوها و مناطق جلوگیری کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*