برنامه‌ریزی هکرها برای حمله به حساب‌های بانکی

لاندا نیوز- موجودی حساب شما کافی نمی‌باشد! اگر این پیغام را بر روی مونیتور خود در حال چک کردن حساب بانکیتان دیدید، بدانید و آگاه باشید که کار، کار هکرهاست!
برنامه‌ریزی هکرها برای حمله به حساب‌های بانکی نتایج یک بررسی امنیتی نشان می‌دهد یک باند تبهکار بین‌المللی در حال برنامه‌ریزی برای حمله به حساب‌های بانکی آنلاین هزاران نفر و سرقت پول هستند.

به گزارش لاندا نیوز از فارس به نقل از کامپیوترورلد، موسسه امنیتی RSA که این تحقیق را انجام داده می‌گوید بسیاری از مشتریان بانکی در آمریکا در معرض این حملات قرار خواهند گرفت.

تعداد بانک‌های هدف این گروه حدود ۳۰ بانک تخمین زده شده است.

کارشناسان RSA می‌گویند اطلاعات آنها نشان می‌دهد که هکرها قصد دارند با سوءاستفاده از یک تروجان به رایانه‌های کاربران نفوذ کرده و پس از کنترل آنها زمینه را برای انتقال غیرمجاز پول از حساب‌های بانکی مردم به حساب‌های بانکی متعلق به خود فراهم آورند.

اگر چنین حمله‌ای واقعاً اتفاق بیفتد یکی از بی‌سابقه‌ترین حملات سایبری بر ضدبانک‌ها در تاریخ رخ داده است.

هکرها تاکنون حدود ۱۰۰ رایانه را برای طراحی شبکه بوت نت مورد نیاز برای این کار در خدمت گرفته‌اند که هر یک از آنها می‌توانند برای تعداد قابل توجی مشترک حساب‌های بانکی مشکل ایجاد کنند.

در هفته‌های گذشته هم چند بانک مشهور آمریکایی مانند JP Morgan Chase، Bank of America، Citigroup و Wells Fargo نیز مورد حملات مشابه قرار گرفته بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*