چالش در کمیسیون سخت افزار نظام صنفی

لاندا نیوز-نکته جالب اینجاست که سیدمهدی میرمهدی، رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران و نایب رییس سازمان نظام صنفی استان تهران نیز خود یکی از امضاکنندگان این نامه است.

۲۹ عضو کمیسیون سخت‌افزار نظام صنفی رایانه‌ای با امضای نامه‌ای، ضمن درخواست از نایب رییس این کمیسیون برای ادامه فعالیت، هیئت مدیره دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران را به دلیل بوروکراتیک بودن فرآیندها، در مقابل مسایل روز صنف منفعل دانستند.

سخت افزار چالش در کمیسیون سخت افزار نظام صنفی تهرانبه گزارش لاندا نیوز از فناوران، در پی استعفای حسین غروی‌رام از نایب رییسی کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، که دلیل آن بی‌توجهی هیئت مدیره نصر تهران به پیشنهادات و مصوبات کمیسیون اعلام شد، اعضای این کمیسیون در نامه‌ای که به امضای ۲۹ شرکت عضو رسیده، هیئت مدیره و ریاست سازمان را مورد خطاب قرار دادند.
این اعضا در نامه خود ضمن درخواست از غروی به ادامه فعالیت در سمت نایب رییسی کمیسیون، از هیئت مدیره سازمان نیز خواسته‌اند ضمن تقویت کمیسیون‌های تخصصی، نظر خود را در مورد مهم‌ترین درخواست کمیسیون مبنی بر حذف آرای وکالتی در انتخابات آتی اعلام و در صورت مخالفت، دلایل خود را صراحتا برای آحاد صنف اعلام کند.

متن نامه اعضای کمیسیون سخت‌افزار به این شرح است:
«در پی نامه اخیر نایب رییس محترم کمیسیون سخت‌افزار جناب آقای مهندس غروی و تقاضای استعفای ایشان، اعضای کمیسیون سخت‌افزار ضمن ابراز نگرانی از روند ایجاد یاس و دلسردی در اعضای فرهیخته و دلسوز صنف، لازم می‌داند موارد زیر را جهت اطلاع همکاران عزیز صنفی اعلام دارد:

۱- در حالی که پس از گذشت سال‌ها از فعالیت کمیسیون سخت‌افزار سازمان، اخیرا شاهد انسجام بی‌سابقه مهم‌ترین فعالان این حوزه و تشکیل منظم، پروزن و پرثمر جلسات این کمیسیون به برکت همت همکاران ارزشمندی همچون آقایان پیربابایی، امیری و غروی هستیم، متاسفانه برخوردهای مایوس‌کننده هیئت مدیره سازمان نظام صنفی استان تهران و اصرار بر عدم تعامل با این کمیسیون و نیز خودداری از تلاش عملی در اجرای مصوبات و دغدغه‌های آن از طریق اتلاف وقت و ایجاد موانع بروکراتیک، عملا سعی در ایجاد دلسردی در اعضا نموده و استعفاهای پی‌درپی هیات رییسه کمیسیون را در پی داشته است. ما اعضای کمیسیون سخت‌افزار با قدردانی از زحمات بی‌دریغ جناب آقای غروی و ضمن مخالفت با درخواست استعفای ایشان و نیز با انتقاد به عکس‌العمل هیئت مدیره سازمان در قبال درخواست‌های کمیسیون، امیدواریم با درایت و تلاش عملی مسوولان محترم سازمان، از این پس شاهد عملکرد هیئت مدیره در راستای تحقق خواسته‌های صنفی اعضا و تقویت کمیسیون‌های تخصصی همان گونه که در وعده‌های انتخاباتی ایشان آمده و از آن مهم‌تر به عنوان وظیفه هر عضو هیئت مدیره در اساسنامه سازمان تصریح شده، باشیم.

۲- لازم است هیئت مدیره محترم با شفافیت تمام، نظر خود را در رابطه با مهم‌ترین درخواست کمیسیون مبنی بر حذف آرای وکالتی در انتخابات آتی اعلام و در صورت مخالفت، دلایل خود را صراحتا برای آحاد صنف اعلام و در صورت موافقت نیز همچون مواردی که در گذشته نیز سابقه داشته است از همه اهرم‌های موجود در جهت اصلاح آیین‌نامه در اسرع وقت استفاده و از اتلاف وقت و ایجاد کارگروه‌های کم‌ثمر جلوگیری نماید. به هر حال این کمیسیون به جد و بی‌وقفه پیگیر این خواسته بوده و به نحوی شفاف موانع تحقق این خواسته را اطلاع‌رسانی خواهد نمود.

۳- برای مقابله با مشکلات اقتصادی حاضر لازم است تشکل‌های صنفی حضوری به موقع و سریع در مسایل مختلف داشته و در برابر تصمیمات روزانه و گاه ساعتی در اقتصاد کشور به موقع از منافع صنف پاسداری نمایند. متاسفانه نظام بروکراتیک حاکم بر سازمان این مهم‌ترین تشکل صنفی ما را در این موقعیت خطیرعملا منفعل و به حاشیه رانده است و هیات مدیره محترم نیز نه تنها خود راه‌حلی برای رفع این معضل نمی‌اندیشد بلکه به پیشنهاد عملی کمیسیون سخت‌افزار در این رابطه نیز وقعی ننهاده و ظاهرا اصرار بر انفعال بیشتر و عدم حضور در صحنه دارد.

ما اعضای کمیسیون سخت‌افزار ضمن تشکر و سپاس فراوان از فعالیت‌های موثر جناب آقای مهندس غروی که موجب نزدیکی بی‌سابقه فعالان رسته‌های مختلف و تشکل‌های قانونی حوزه سخت‌افزار و ارتقای فعالیت‌های این کمیسیون گردیده‌اند، با درخواست از ایشان برای ادامه فعالیت با همان انگیزه و کیفیتی که تاکنون شاهد بوده‌ایم، تاکید می‌نماییم که این کمیسیون در هر شرایطی به فعالیت خود با ترکیب فعلی ادامه خواهد داد و از هیئت مدیره سازمان نظام صنفی نیز انتظار داریم با رفع همه موانع ایجاد تعامل موثر با کمیسیون، از شان و جایگاه درخور سازمان و پوشش فعالیت‌های سخت‌افزاری پاسداری نمایند.

گفتنی است شرکت‌های امضاکننده این نامه عبارتند از: امرتات، انفورماتیک گستر، آوات، ایران رهجو، ایران نارا، بدر الکتریک، پویش (آقای سید مهدی میر مهدی)، تجارت ماندگار، تحلیل‌گران نگاره، توسعه تجارت رایانه خاورمیانه (دیجیتال)، زیگورات، ژرف نگر، سازگار ارقام، سامانه سبز ایران، سام الکترونیک، سرو رایانه، شاب، شاتل، کامپیوتر ریز، کارپردازان کامپیوتر، گروه شرکت‌های آواژنگ، گروه شرکت‌های فراسو، مادیران، محاسب ارقام (لایف برد)، مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک، مهندسی ایمانتک، نقش البرز، نیروان رایانه (مرکز اپل ایران) و ویستا.
نکته جالب اینجاست که سیدمهدی میرمهدی، رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران و نایب رییس سازمان نظام صنفی استان تهران نیز خود یکی از امضاکنندگان این نامه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*