میزان ارزآوری صادرات فناوری در حوزه هوافضا به ۱۰ میلیون دلار رسید

لاندا نیوز-رییس سازمان صنایع هوایی ایران گفت: میزان ارزآوری صادرات فناوری حوزه هوافضا در سال جاری به ۱۰ میلیون دلار رسید . صادرات این محصولات به ۲۷ کشور دنیا انجام شده است.

میزان ارزآوری صادرات فناوری در حوزه هوافضا به 10 میلیون دلار رسیدبه گزارش لاندا نیوز، دکتر ˈمنوچهر منطقیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: ایران یکی از قطب های هوایی منطقه محسوب می شود و با حمایت و تلاش همه جانبه دولت این صنعت در کشور هر روز رونق بیشتری می گیرد.

وی افزود: در حال حاضر کارگروه خاصی برای مجموعه های هوایی کشور در نظر گرفته شده است تا مجموعه مشکلات این حوزه به صورت هماهنگ و یکپارچه بررسی شود .

رییس سازمان صنایع هوایی خاطرنشان کرد : در حال حاضر ‌بسیاری از سامانه ها از جمله سامانه های هوایی در شرکت های دانش بنیان ساخته می شود از این رو رشد صنعت هوایی کشور در گرو رشد شرکت های دانش بنیان است.

منطقی همچنین تبادل علم با دیگر کشورها را یکی از اولویت های سازمان صنایع هوایی اعلام کرد و گفت: این سازمان در تلاش است دستاوردهای فناورانه محققان ایرانی را به کشورهای اسلامی و کشورهای عضو جنبش عدم تعهد صادر کند .همچنین طراحی جذاب سامانه های هوایی و فضایی یکی دیگر از اولویت های این سازمان است زیرا این کار در صادرات محصولات فناورانه بسیار موثر است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*