پس گرفتن شکایت گوگل از اپل بدون توضیح

به گزارش لاندا نیوز، موتورلای گوگل شکایت خود را بدون هیچ توضیح رسمی از اپل پس گرفت.
وکلای شرکت موتورولا که عضوی از گوگل شده، با پر کردن ورقه ای در آی تی سی یا کمیسیون تجارت جهانی به ذکر این نکته بسنده کردند که آنها بدون هیچ تعصبی شکایت خود در ۷ مورد نقض ثبت اختراع موتورولا توسط اپل را پس می گیرند.


اپل هنوز تا انتشار این خبر، واکنش رسمی نشان نداده است و گوگل تنها به این نکته بسنده کرده که: همانطور که بارها اعلام کرده ایم، به شدت دفاع از شرکای خود را ادامه خواهیم داد. (منظور دفاع از موتورولا علیه اپل!)

گفتنی است گوگل و اپل در جنگ نقض ثبت اختراع در سطح بین المللی از سال ۲۰۱۰ با هم درگیر بوده و اپل بدلیل رشد روزافزون آندروید گوگل، سعی در محدود شدن سیستم عامل رقیب دارد. این جنگ سایر شرکتها مانند سامسونگ، اچ تی سی و سایر شرکتهایی که از آندروید برای سیستم عامل تبلت و تلفن هوشمند خود استفاده می کنند را نیز درگیر خود ساخته است.

رویترز در ماه آگوست خبر داد که دو کمپانی با هم سر میز مذاکره نشسته اند. گوگل سپس اظهار نظر رسمی کرد که بین موتورولا و اپل نه شفاهی و نه کتبی توافقی حاصل نشده است.
به گفته کارشناسان ممکن است البته این شکایت دوباراه از سر گرفته شود.

فلوریان مولر که اولین نفر این خبر را در وبلاگ خود درج کرد، می گوید: گوگل جلوی شکایت را گرفت چرا که ممکن است این کیس سرعت کیس حقوقی قبلی را کند کند. اما این کیس حقوقی قبلی چیست؟
به گفته مولر در کیس قبلی قاضی گفته اپل یک ثبت اختراع مرتبط با از بین بردن نویز هنگام مکالمه تلفنی را نقض کرده است.در این مورد قضاوت نهایی در آوریل سال آینده میلادی صورت خواهد گرفت.
مولر در این مورد می گوید شاید آنها شانس خود را علیه اپل و پبروزی بر آن در سال ۲۰۱۳ در دادگاه امریکا می خواهند نگه دارند!

بزرگترین پیروزی حقوقی در تاریخ جنگهای نقض اختراع بین کمپانی ها برنده شدن اپل در ۲۴ آگوست ۲۰۱۲ علیه سامسونگ و ضرر ۱ میلیارد دلاری سامسونگ در این باره است که می توان ذکر کرد.

سامسونگ بر اساس آمار در فصل دوم سال مالی جاری اپل را در بازار فروش امریکا پشت سر گذاشت و مقام برتر فروشنده ها را کسب کرد، چیزی که اپل از آن وحشت زده شد.

گفتنی است گوگل در ماه می سال جاری موتورولا را ۱۲٫۵ میلیارد دلار خرید و از آن تاریخ به بعد، موتورولا عملا عضوی از گوگل شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*