ماهواره ˈ آت ست ˈ تا پایان امسال به فضا پرتاب می شود

لاندا نیوز-رییس دانشگاه امیرکبیر گفت : مطالعات ماهواره آت ست ( AUTSAT ) به پایان رسیده و مقرر شده است که این ماهواره تا پایان امسال به فضا پرتاب شود.

ماهواره ˈ آت ست ˈ تا پایان سال به فضا پرتاب می شودبه گزارش لاندا نیوز به نقل از ایرنا ˈعلیرضا رهاییˈ روز چهارشنبه در حاشیه مراسم گشایش نخستین کنفرانس ملی ماهواره برای توسعه پایدار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این ماهواره با توجه به مشخصات خاص آن و مداری که باید در آن قرار یگیرد ، نیاز به تجهیزات ویژه دارد که این تجهیزات با همکاری سازمان فضایی و متخصصان و کارشناسان دانشگاه در حال ساخت است .

وی در مورد ماموریت این ماهواره خاطرنشان کرد: ماموریت اصلی این ماهواره انجام مطالعات در مورد حوادث طبیعی همچون زمین لرزه ، منابع طبیعی و آب است .

رییس دانشگاه امیرکبیر در مورد ماهواره ناهید گفت : ساخت این ماهواره نیز از برنامه های این دانشگاه است و قرارداد ساخت این ماهواره با دانشگاه امیرکبیر در سه ماه گذشته منعقد شده است . گروهی که مطالعات ماهواره آت ست را انجام دادند، مطالعات در مورد ساخت این ماهواره را نیز آغاز کرده اند.

رهایی خاطرنشان کرد : ماموریت ناهید نیز همانند ماهواره آت ست در زمینه مطالعات طبیعی و منابع طبیعی است.از آنجایی که مراحل مطالعاتی ساخت این ماهواره به تازگی شروع شده است، زمان دقیق پرتاب آن پس از اتمام مراحل مطالعاتی، خرید تجهیزات لازم و ساخت آن اعلام خواهد شد.

وی گفت: دانشگاه امیرکبیر این دو طرح را با همکاری سازمان فضایی و پژوهشکده های مرتبط با هوافضا انجام می دهد .

رییس دانشگاه امیرکبیر همچنین ساخت پژوهشکده علوم و فضا به همراه آزمایشگاه های استاندارد و مرجع برای انجام مطالعات این دانشگاه و دیگر مراکز علمی را از دیگر برنامه های این دانشگاه اعلام کرد.

رهایی ادامه داد: یک طرح دیگربا موضوع طراحی و ساخت کاوشگری که باید با موجود زنده به فضا پرتاب شود، در حال انجام است . این طرح با همکاری سازمان فضایی در دانشگاه امیرکبیر آغازشده است.

نخستین کنفرانس ملی ماهواره برای توسعه پایدار امروز – چهارشنبه – در دانشگاه امیرکبیر با حضور جمعی از مسوولان این دانشگاه و سازمان فضایی آغاز شد.

این کنفرانس با ارایه نشست های علمی با موضوعاتی همچون فنآوری ماهواره، مخابرات ماهواره ای و مدیریت منابع طبیعی و هواشناسی فردا – پنج شنبه – به کار خود پایان می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*