اینتل و انودیا به دنبال خریدن شرکتهای سازنده چینی تراشه

لاندا نیوز-به گزارش های دریافتی شرکت های اینتل، انویدیا برود،به دنبال خرید شرکتهای چینی تولید کننده تراشه برای دستگاههای موبایل و اسمارت فون ها به صورت چراغ خاموش می باشند.

اینتل و انودیا به دنبال خریدن شرکتهای سازنده چینی تراشهبه گزارش لاندا نیوز،بر اساس گزارش دیجی تایمز شرکت هایی مانند Spreadtrum Communications، RDA Microelectronics، Leadcore Technology و Innofidei از جمله شرکت های طراح نیمه هادی هستند که احتمال خریداری شدن آنها زیاد است.

با این حال بر اساس گزارش مجله تکنولوژی تایوانی به استناد منابع صنعتی که نامشان ذکر نشده، برای بهبود فضای رقابتی ممکن است شرکتهای چینی فوق با شرکتهای بزرگ مانند کوالکام (Qualcomm) و مدیاتک (MediaTek) ادغام شده و یک ترکیب جدیدی از شرکتهای فعال در صنعت تولید چیپست های موبایل و گوشی های هوشمند را به وجود آورند.

کوالکام و مدیا تک، هر دو جزء شرکت های دارای فناوری تراشه های ۴ هسته ای برای تلفن های هوشمند و گوشی هایی که از مجموعه ای تکنولوژی های وایرلس استفاده می کنند می باشند. همین فناوری به آنها کمک می کند تا با قدرت رقابتی بالا در بازار دستگاههای موبایل چین به عنوان تولید کنندگان محلی با تکنولوژی پایین تر حضور خود را حفظ کنند.

مدیاتک یک شرکت تایوانی می باشد که امسال توانسته بخاطر ساخت تراشه های قدرتمند برای تلفن های هوشمند شناخته شود. محصولات این شرکت از تکنولوژی های EDGE، WCDMA و TD_SCDMA پشتیبانی می کند، در حالیکه شرکت آمریکایی کوالکام از تکنولوژی های CDMA 2000، WCDMA، TD-SCDMA و LTE پشتیبانی می کند.

به گزارش DigiTimes، به طور عمومی تولیدکنندگان تراشه چینی در تکنولوژی وایرلس مانند TD-SCDMA یا Wi-Fi و بلوتوث به صورت جداگانه تخصص دارند اما ترکیب این دو تکنولوژی را با هم در اختیار ندارند که همین امر این شرکت ها را تشویق می کند تا با شرکتهای بزرگ خارجی مانند اینتل ادغام یا فروخته شوند.

راهکار پایه ای اذغام شرکتهای چینی نظیر ارتباطات اسپریدترام (Spreadtrum Communications) و میکروالکترونیک آر دی ای (RDA Microelectronics) با یکی از شرکت های بزرگ آمریکایی که در حال ورود به بازار تولید تراشه های موبایل می باشند، می تواند بسیار جذاب باشد.

انویدیا تاکنون با خط تولید تراشه Tegra به موفقیت های چشمگیری در عرصه محصولات تبلت دست یافت اما شاید به خاطر حضور پررنگ کوالکام و یکه تازی ای غول تراشه هایی وایرلس، نتوانسته در بازار گوشی های هوشمند به موفقیت های قابل توجهی دست یابد. هرچند اینتل همچنان به عنوان پرفروش ترین تراشه کامپیوترهای شخصی رهبری این صنعت را در جهان برعهده دارد، اما در این ماه سرمایه گذاری گسترده ای را بر روی سیستم عامل ویندوز ۸ مایکروسافت کرده و تغییرات گسترده ای را در تبلت های هایبرید آلترابوک (ultrabook) برای حضوری چشمگیر در این عرصه و تغییر در الگوی بازار انجام داده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*