« روبات جنگجوی شهری» به کمک پلیس‌های معلول بازنشسته می‌آید!

یک ناوسروان آمریکایی قصد دارد از روبات‌های کنترل راه دور برای مبارزه با جرائم در خیابانها و کمک به افسران استفاده کند.

«روبات جنگجوی شهری» به کمک پلیس‌های معلول بازنشسته می‌آید!به گزارش لاندانیوز به نقل از(ایسنا)، جرمی رابینز به محققان دانشگاه بین‌المللی فلوریدا برای ساخت این روباتها ۲۰ هزار دلار کمک مالی کرده و قصد دارد از این روباتها برای جلوگیری از بازنشسته شدن هزاران پلیسی که سالانه به دلیل معلولیت مجبور به ترک خدمت می‌شوند، استفاده کند.

وی همچنین یک وام ۵۰ هزار دلاری را برای دو روبات سفارشی از موسسه شناخت انسان و دستگاه(IHMC) تضمین کرده است.

به گفته رابینز، با استفاده از یک تله‌روبات یک نیروی پلیس ناتوان می‌تواند بسیاری از عملکرد خود را به عنوان یک افسر گشت‌زن عادی بدست بیاورد.

تله‌رباتیک اکنون راه خود را در بسیاری از حوزه‌ها از جمله پزشکی، تجارت و ارتش باز کرده است و در این راستا ورود آن به نیروی اجرایی قانون یک روند عادی محسوب می‌شود.

دو روبات امانتی موسسه IHMC در اساس برای یک طرح دو میلیون دلاری دارپا موسوم به برنامه روبات جنگجوی شهری(UWP) ساخته شد. سازندگان این روبات اکنون در حال همکاری با دانشگاه فلوریدا برای تغییر هدف این دو روبات سطح ارتش جهت انجام وظایف مبارزه با جرائم هستند.

طرحهای ابتدایی یک پیش‌ساخت اولیه این روبات گشت‌زنی آماده بوده و محققان دانشگاه فلوریدا به چند تیم برای مواجهه با چالشهای گوناگون پیش رو برای سازگار ساختن روباتها با کاربردهای اجرای قانون مانند قابلیتهای حرکتی، ارتباطی، ویدیویی و تعاملی تقسیم شده‌اند.

هدف این محققان ساخت روبات‌هایی با قابلیت گشت‌زنی در فضاهای عمومی متراکم و اجرای عملیات جست‌وجو در نواحی حساس مانند بندها و تاسیسات اتمی است. اولین پیش‌ساخت این دانشمندان از قابلیتهای ضبط صدا و تصویر و حسگر برخوردار خواهد بود.

رابینز یکی از جنبه‌های متحولانه این پروژه را استفاده از روباتها برای بازگرداندن نیروی کار به جای کنار گذاشتن آنها از چرخه کار خوانده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*