دوربین هوشمندی که خود برای زمان عکاسی تصمیم می‌گیرد!

لاندا نیوز- نکته جالب اینجاست که Autographer در ابتدا به عنوان کمک حافظه برای بیمارانی که دچار جنون هستند ساخته شده بود و بعدها سازندگان به کاربری‌های دیگر این دوربین پی بردند.

یک شرکت انگلیسی دست به ساخت دوربین پیشگامانه‌ای زده که خود برای زمان مناسب عکاسی تصمیم می‌گیرد.

به گزارش لاندا نیوز از ایتنا، این دستگاه موسوم به «Autographer» که توسط شرکت OMG Plc ساخته شده، از پنج حسگر و نرم‌افزار داخلی ساخت مایکروسافت برای انتخاب بهترین زمان ثبت یک تصویر بدون دخالت کاربر استفاده می‌کند.

تصاویر وضوح بالا که این دوربین می‌تواند تا ۲۰۰۰ مورد از آنها را ثبت کند، سپس برای ایجاد یک فیلم بصری از رویدادی مانند مهمانی، جشنواره موسیقی یا یک روز عادی زندگی فرد قابل ترکیب هستند.

این دوربین که قابل پوشش در اطراف گردن، الصاق به لباس یا قرار دادن در یک زاویه دید خاص بوده، اولین دستگاه مصرفی از شرکت OMG است که فناوری توقف حرکت آن در حوزه‌هایی اعم از ساخت بازی رایانه‌ای تا بررسی جاده‌ها مورد استفاده است.

این شرکت ابتدا یک نسخه از این دوربین را به عنوان کمک حافظه برای افراد دچار جنون ساخته بود اما پس از اینکه از کاربری دیگر این دستگاه توسط کاربران برای ثبت لحظات خاص باخبر شد، از تغییر تصمیم خود برای رونمایی از آن در بازار گسترده‌تر خبر داد.

به گفته سازندگان، این دوربین از یک فضا میان عکاسی و فیلمبرداری برخوردار و قیمت این دوربین ۶۵۰ دلار تعیین شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*