سامانه امن ساز نرم افزارهای تحت وب در کشور ساخته شد

به گزارش لاندانیوز، به نقل از ایسنا: کارشناس فناوری اطلاعات کشورمان موفق شد سامانه امن ساز نرم افزارهای تحت وب بسازد . با استفاده از این سامانه می توان بسیاری از نرم افزارهای تحت وب را درهنگام اتصال به اینترنت از حملات سایبری حفظ کرد.

ˈعلی هوشمندˈ مجری این طرح روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: این سامانه دارای طراحی کاملا نرم افزاریست و از هیچ گونه قفل سخت افزاری در آن استفاده نشده اسامانه امن ساز نرم افزارهای تحت وب در کشور ساخته شدست . این سامانه درعین حال امکان دسترسی به نرم افزارهای تحت وب را برای رایانه های مختلف فراهم می کند . این سامانه از تمامی زبان های برنامه نویسی از جمله ASP، HTML، PHP، PSP پشتیبانی می کند.

این کارشناس فناوری اطلاعات درمورد نحوه کار سامانه امن ساز نرم افزارهای تحت وب گفت: این سامانه از سه بخش مرورگر تحت وب، مرورگر میانی جهت عملیات احراز هویت نرم افزار تحت وب تشکیل شده است که ˈمرور گرتحت وبˈ برای این سامانه به طور اختصاصی طراحی شده است و به طور پیشفرض به سرور متصل می شود .

وی یادآور شد : سرور میانی برای عملیات احرازهویت به کار گرفته می شود. این بخش از یک سرور مجازی و یک سرور اختصاصی برای اینترنت به منظور امن سازی برخی از نرم افزارهای تحت وب تشکیل شده است.

به گفته وی این سامانه در حال تکمیل شدن است و تا سال آینده به بهره برداری کامل می رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*