کوییک هیل ۲۰۱۳ و sandbox با محافظتی جامع و مطمئن

ظهور وب ۲٫۰، مهندسی اجتماعی و بسته های مرورگرهای بهره برداری گسترده (BEP) منجر به افزایش مقدار زیادی از تهدیدات در زمان بازدید از سایتهای اینترنتی گردیده است. هنگامی که شما در یک وب سایت به گشت و گذار می پردازید و آدرسی را در URL آن تایپ می کنید ظاهراً یک وب سایت به نظر می رسد. اما به طور بالقوه، می تواند تهدیدات ناخواسته ای را برای شما به ارمغان بیاورد که در کد HTML آن تعبیه شده است. در این وضعیت، نیاز به یک لایه محافظ برای ما ضروریست و این همان “سندباکس″ است که ما قصد ارائه آنرا داریم.

سندباکس چیست؟
sandbox یک ابزار پیشگیرانه است که مرورگر آن را در یک محیط مجازی قرار می دهد و در نتیجه از هر گونه دانلود برنامه های مخرب که از طریق مرورگر می تواند کامپیوتر شما را تحت تاثیر خود قرار دهد، جلوگیری به عمل می آورد . برنامه های کاربردی که در چنین محیطی اجرا شوند، محدودیت دسترسی به سیستم و فایل های سیستمی مختلف دارند، از این رو در واقع سندباکس یک لایه نسبتاً ضخیم از پروتکل های امنیتی را فراهم می کند . سندباکس کدها و برنامه های غیرمطمئن را بدقت بررسی، سطح حمله را کاهش و مانیتور کرده/ بهره برداری از برنامه های کاربردی را مسدود می نماید. هر کد یا برنامه ای که منشاء آن گروههای شخص ثالث، تامین کنندگان، وب سایت ها و یا کاربرانی تایید نشده باشند قبل از اجرا توسط سندباکس مورد تایید قرار می گیرند.

درست مثل یک سندباکس فیزیکی در زندگی واقعی، این ویژگی، مرورگر وب شما را محدود به یک محیط مجازی می کند و تهدیداتی که قرار است تا کامپیوتر یا برنامه های کاربردی دیگر شما را تحت تاثیر خود قرار دهند را متوقف می سازد. در نتیجه، کدهای مخرب از ورود به سیستم عامل (OS) منع می شوند. سندباکس هر گونه فعالیت غیر مجاز انجام شده توسط یک برنامه که نباید وجود داشته باشد، و یا یک برنامه در حال اجرا که بر خلاف ماهیت آن است را مسدود می کند.

sandbox ارائه شده توسط کوییک هیل
کوییک هیل ویژگی های موجود حفاظتی مانند حفاظت فیشینگ، کنترل والدین، فایروال و IPS، مسدود کننده پاپ آپ و طبقه بندی URL هایی که به زودی ممکن است نامناسب شوند را تشخیص می دهد. ویژگی های جستجو خصوصی که مرورگرهای وب محبوب فراهم کرده اند کافی نیست. جستجو خصوصی که از طریق مرورگرهای وب انجام می گیرد همه پلاگین ها شخص ثالث سندباکس نیست. بنابراین کوییک هیل مرورگر را در سندباکس اجرا می کند.

این محیط مجازی به شما اجازه بازی، گپ زدن، جستجو را می دهد و این امکان را فراهم می کند تا استفاده از یک اینترنت بدون زحمتی را تجربه نمایید در حالی که سندباکس خطرات را محدود و اجازه نمی دهد تا آنها کامپیوتر، سیستم عامل و یا برنامه های کاربردی شما را آلوده کنند. سندباکس همچنین تله های تمام نرم افزار های مخرب دانلود شده را در سندباکس اجرا می کند. تمام فعالیت های دیدن سایت، کوکی ها و فایل های موقت را نیز توسط سندباکس محدود می گردد. به همین جهت ویروس ها اعتقاد دارند که در حال حمله به یک کامپیوتر هستند، اما در حقیقت آنها تنها به یک کپی محیط مجازی حمله  کرده اند و PC شما محافظت شده است.

sandbox در حال حاضر در دسترس کوییک هیل ۲۰۱۳ است و از مرورگرهای گوگل کروم، اینترنت اکسپلورر و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی می کند. این سپر کامپیوتر شماست و تضمین ایمنی در شبکه های اجتماعی (فیس بوک، توییتر و غیره)، چت IM (اسکایپ، ICQ و غیره) و یا سایت های به اشتراک گذاری فایل می باشد. این ویژگی هوشمند، ترفندی است که ویروس ها و نرم افزارهای مخرب فکر می کنند که به PC شما حمله کرده اند در حالی که شما با این ویژگی کامپیوتر خود را ایمن، دست نخورده و کاملاً امن نگه داشته اید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*